Ascophyllum nodosum

Ascophyllum nodosum: dabiska biostimulatora spēks

Atklājiet jūraszāļu ekstraktu, īpaši Ascophyllum nodosum, unikālās priekšrocības lauksaimniecībā! Uzziniet, kā tie palīdz augiem cīnīties ar stresu, veicina augšanu un palielina ražu.

Dalīties ar:

Jūraszāles lauksaimniecībā

Jūraszāles lauksaimniecībā tiek izmantotas jau kopš seniem laikiem gan tiešā veidā, izkaisot sasmalcinātas jūraszāles uz laukiem, gan pārstrādātas kompostēšanas procesā. Tradicionāli tās tika augstu vērtētas par spēju uzlabot augsnes struktūru, veicināt kultūraugu augšanu un vitalitāti, kā arī palielināt ražību. Kā dabīgs barības vielu avots, jūraszāles kalpo kā mēslojums, kas palīdz gan augiem, gan augsnei. Turklāt, tās uzlabo augsnes spēju saglabāt mitrumu, kas ir īpaši svarīgi, lai nodrošinātu ilgtspējīgu lauksaimniecību un augsnes veselību.

Jūraszāļu ekstrakti, kas ražoti kopš 20. gadsimta vidus, vēsturiski tiek uzskatīti par augu biostimulatoriem, kas veicina augu augšanu un ražību. Jūraszāles ir bagātas ar bioaktīvām vielām, piemēram, polisaharīdiem, fenola savienojumiem, vitamīniem un minerālvielām. Pētījumi liecina, ka šīs vielas var veicināt augu augšanu, palielināt izturību pret stresu un stiprināt imunitāti.

Jūraszāles var stimulēt noteiktas bioķīmiskas reakcijas augos, kas aktivizē fizioloģiskos mehānismus, piemēram, reakciju uz abiotisko stresu. Piemēram, jūraszāļu ekstrakti var stiprināt augu imunitāti vai palīdzēt augiem pielāgoties nelabvēlīgiem apstākļiem, piemēram, salnām, sausumam, karstumam vai augsnes sāļumam.

Ascophyllum nodosum: dabiska biostimulatora spēks

Viens no izplatītākajiem augu biostimulatoru komponentiem ir jūraszāļu ekstrakti, kas tiek iegūti no brūnajām jūraszālēm (Ascophyllum nodosum, Laminariaspp., Macrocystis spp. u.c.), sarkanajām jūraszālēm (Kappaphycus alvarezii, Palmaria spp., Gracilaria spp. u.c.) un zaļajām jūraszālēm (Ulva spp., Enteromorpha spp.). Jūraszāļu ekstraktus ekstrahē, izmantojot dažādas metodes: sārmainu, neitrālu vai skābu ūdens ekstrakciju, augsta vai zema spiediena malšanu, kam seko skābes, sārma vai ūdens pievienošana.

Ascophyllum nodosum ekstraktu spēja palielināt toleranci pret abiotisko stresu galvenokārt ir saistīta ar:

  • ekstrakcijas metodes veidu;
  • ekstrakta bioķīmiskajām īpašībām;
  • abiotiskā stresa veidu.

Dažādās temperatūrās tiek iegūtas dažādas bioaktīvas molekulas, kurām ir ietekme uz augiem. Ascophyllum nodosum ekstrakts, kas iegūts, ekstrahējot zemā temperatūrā, uzlabo augu reakciju uz abiotisko stresu. Tas izskaidrojams ar augsto polifenolu saturu un spēcīgu antioksidantu aktivitāti. Tāpat tika novērots, ka augos palielinās prolīna daudzums, kas pastiprina etilēna regulēšanu – tas palīdz augiem kontrolēt stresa reakcijas un pielāgot savu augšanu dažādos vides apstākļos. Izmantojot jūraszāļu ekstraktus, augus mazāk ietekmē karstums, aukstums, sausuma stress, uzlabojas transpirācijas regulācija, un tiek saglabāts šūnu spēks.

Aukstās ekstrakcijas laikā jūraszāļu ekstrakts saglabā zaļo, dabisko Ascophyllum nodosum krāsu. Oksidācijas dēļ produkta gaiši zaļā krāsa var mainīties uz brūnganu, taču tas neietekmē produkta iedarbību – tā efektivitāte paliek nemainīga. Tāpat dabisko sastāvdaļu dēļ ieteicams pēc iespējas ātrāk izmantot atvērto iepakojumu, lai nodrošinātu labāko produkta efektivitāti.
Citi jūraszāļu produkti parasti ir tumšā vai melnā krāsā, jo tiek žāvēti un apstrādāti augstās temperatūrās, kā rezultātā sabrūk polifenoli un citas aktīvās vielas. Uz melnajiem vai brūnajiem ekstraktiem attiecas izņēmumi, ja produkts ir bagātināts ar barības vielām vai citām vielām, kas var mainīt produkta krāsu, nemainot oriģinālā
ekstrakta efektivitāti.

Jūraszāļu ekstrakti ir pazīstami ar savu barības vielu pārpilnību, tostarp organiskajiem slāpekļa (N) savienojumiem, minerālvielām un mikroelementiem. Tomēr papildus barības vielu nodrošinājumam, jūraszāļu ekstrakti veicina augšanu, izmantojot vairākas aktīvās sastāvdaļas. Kopš pirmo jūraszāļu lapu ekstraktu ieviešanas lauksaimniecībā, zinātnieki ir strādājuši, lai identificētu aktīvās sastāvdaļas, kas saistītas ar īpašu ietekmi uz augiem.
Attiecībā uz barības vielu efektivitātes uzlabošanu ir pierādīts, ka Ascophyllum nodosum ekstrakts samazina slāpekļa mēslojuma izmantošanu līdz pat 27%, saglabājot vai palielinot kultūraugu ražu (Goñi et al., 2021).

att. Jūraszāļu salīdzinājums - dažādas novākšanas metodes, ieguve
att. Jūraszāļu salīdzinājums – dažādas novākšanas metodes, ieguve

Jūraszāļu Ascophyllum nodosum ietekme

Jūraszālēm Ascophyllum nodosum piemīt lieliska augu biostimulējoša iedarbība. Tas daļēji ir saistīts ar augsto alginātu saturu, kuru ir daudz Ascophyllum nodosum šūnu sieniņās. Tāpēc jūraszāles ir elastīgas un viegli pielāgojas lielām temperatūras svārstībām. Alginātiem ir daudz priekšrocību, sākot no augsnes kvalitātes uzlabošanas un mitruma saglabāšanas līdz augu augšanas veicināšanai. Tie palīdz cīnīties ar sausumu, uzlabo augu izturību un palielina barības vielu uzsūkšanos. Ir konstatēts, ka alginātiem (oligosaharīdiem) ir stimulējoša un profilaktiska iedarbība pret iespējamo abiotisko stresu.

Oligosaharīdi ir iesaistīti augu fizioloģijā, un tiem var būt hormoniem līdzīga iedarbība, veicinot augu augšanu un attīstību. Lai gan oligosaharīdi nav hormoni, to uzbūve un darbības mehānisms bieži vien atgādina hormonu iedarbību – tie var stimulēt noteiktus fizioloģiskos procesus augos, tostarp ģenētisko regulāciju un audu augšanu.

Ietekme uz augiem

Ascophyllum nodosum ir profilaktiska iedarbība, augi tiek sagatavoti, lai reaģētu uz turpmāku abiotisko stresu, kas samazina iespējamos zaudējumus*.

  • Noteiktas aktīvās vielas, kas iegūtas no Ascophyllum nodosum, var izraisīt ģenētisku reakciju augu šūnās, kas provocē augu vielmaiņu, citiem vārdiem sakot, aktivizē šūnu reakciju, lai sagatavotu augus cīņai pret nelabvēlīgiem augšanas apstākļiem.
  • Ascophyllum nodosum jūraszāļu produkti ir izstrādāti, lai aizsargātu augus no iespējama vides abiotiskā stresa. Sastāvā esošās aktīvās vielas sūta augam signālu sagatavoties iespējamam stresa faktoram – tas rada homologu efektu. Osmotiskā stresa gadījumā tas nodrošina noderīgus osmoregulatorus, kas atjauno šūnu potenciālu un uztur vielmaiņu. No otras puses, antioksidanti var nekavējoties samazināt oksidatīvo stresu (bieži sastopama problēma no jebkādiem nelabvēlīgiem klimatiskajiem apstākļiem).
  • Ūdens trūkums, augsts sāls saturs augsnē un negatīva temperatūra augiem izraisa osmotisko stresu. Lai atjaunotu turgoru un novērstu pastāvīgus šūnu bojājumus, augi ražo osmoprotektorus, kas pazīstami arī kā saderīgie osmolīti. Osmoprotektori parasti ir zemas molekulmasas savienojumi, cukuri, cukura spirti vai aminoskābes.
  • Mannīts kalpo kā ogļhidrātu buferis stresa laikā un samazina ogļhidrātu vielmaiņu un uztura problēmas, ko izraisa samazināta fotosintēze. Ascophyllum nodosum ekstrakti satur arī aminoskābi glicīna betaīnu, kas aizsargā pret dažādiem stresiem, tostarp osmotisko. Tāpat kā mannīts, glicīna betaīns pieder pie saderīgo osmolītu grupas un tam ir līdzīga iedarbība.
  • Ir pierādīts, ka Ascophyllum nodosum ekstrakti uzlabo ziedu veidošanos un apaugļošanos dažādos augos, īpaši stresa apstākļos.

*SVARĪGI: Ascophyllum nodosum jūraszāļu ekstrakti jālieto 7-1 dienu pirms paredzamā stresa. Lietojot pēc stresa, mēs varam neiegūt vēlamo efektu.

Rovensa Next klāstā ir pieejami:

Jūraszāļu Ascophyllum nodosum ekstrakti augu biostimulācijai un aizsardzībai pret abiotisko stresu:

Jūraszāļu Ascophyllum nodosum ekstrakti, kas bagātināti ar boru un molibdēnu. Var izmantot ziedošiem augiem.

Kā mēs jums palīdzam:

Izmantojot biorezultātus, kas izstrādāti, lai apmierinātu kultūraugu vajadzības no sēklas līdz plauktam.

Pēc produktu kategorijām

Lauksaimniecības bionuzturība

Lauksaimniecības palīgvielas un korektori

Pēc audzētāju vajadzībām

Uzlabo augsnes, ūdens un produktu lietošanu

Uzlabota kultūraugu kvalitāte

Abiotiskā stresa mazināšana

Dabiskā augu cikla stimulēšana

Ilgtspējīga kultūraugu barošana

Augsim kopā.

Mēs palīdzam jums paātrināt zaļo pāreju. Mēs piedāvājam plašas vietējās zināšanas un globālu tehnisko palīdzību.

"*" indicates required fields

Vārds:*